МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

21 јануари 2020

21 јануари 2020

Деркоски за МИА: Граѓаните и сега преку вебот на ДИК можат да проверат дали се во Избирачкиот список

Температурите утринава под нулата, најстудено во Берово

Поранешниот директор на Интерпол осуден на 13,5 години затвор поради мито

Во пожар во Сибир загинаа 11 луѓе

Две ракети биле испукани кон украинскиот Боинг соборен крај Багдад, се нагласува во извештај

ЕУ го зголемува притисокот врз Кина во трговските преговори

Велика Бртитанија ќе воведе построги казни за терористите

„Мајки на Сребреница“ ја тужат Холандија пред Европскиот суд за човекови права во Стразбур

Рекорден број на убиства во Мексико

Климатската дипломатија ќе биде врвен приоритет на ЕУ од оваа година

 

Back to top button
Close
Close