МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

20 јануари 2020

20 јануари 2020

Трамп денеска ја поднесува одбраната пред почетокот на постапката за импичмент во Сенатот

ОН: Климатските мигранти не смеат да бидат вратени во земјите од каде побегнале

Трамп со закани до ЕУ заради огромните бариери за американскиот бизнис

Либија најави драстично намалување на производството на нафта

Шиф: Разузнавачките агенции не му даваат на Конгресот документи важни за импичментот за Трамп

Поевтинуваат дизелот и екстра лесното, цената бензините останува непроменета

Мусави: За Иран вратата за преговори“ не е затворена

Рафаел Надал „забошотува“ во вежбалница

Јандроковиќ за претседавањето со ЕУ: Тоа е потврда за нашата посветеност

Во градежништвото поповолни очекувања за порачки

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close