МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

17 јануари 2020

17 јануари 2020

Брнабиќ за датумот на избори: Ќе биде како што кажа претседателот Вучиќ

Пред распуштањето Собранието ќе ја усвои Националната стратегија за спречување на корупција и судир на интереси

Заев на средба со Азески – бизнисот од новата влада бара десетгодишна развојна програма

Милион морски птици угинаа над Тихиот Океан

Русија: САД намерно го дестабилизираат Блискиот Исток

Комисија за здравство не се одржа, пратениците заминаа на собраниска седница

И покрај падот на наталитетот, зголемен бројот на населението во Кина

Димковски: Позитивни ефекти од државната поддршка за набавка на високовалитен генетски располоден материјал во сточарството

ФИТР и Македонска банкарска асоцијација потпишаа меморандум за олеснет пристап до финансии за домашните компании

Вучиќ и Додик за Дејтонскиот договор-Нема ништо без согласност на Србите

 

Back to top button
Close
Close