Некатегоризирано

МИА Бриф 5+5

17 јануари 2020

17 јануари 2020

Израелската полиција приведе петмина фински државјани, меѓу кои и парламентарка

Закажана премиерата на новата серија под наслов „Живи мртовци“

Сојузот на друштвата на литературните преведувачи бара запирање на постапката за Предлог-законот за употреба на македонскиот јазик

Пентагон: При иранскиот напад врз ирачката база Ал Асад повредени се 11 американски војници

Лајчак: Следните месеци клучни за односите на ЕУ и Западен Балкан

Тројца турски војници загинаа во Сирија при експлозија на автомобил-бомба

Две лица починаа во Кина од мистериозната вирусна пневмонија

Гватемала ги прекинува дипломатските односи со Венецуела

Соработник на Џулијани: Трамп се обиде да влијае на Украина

Магла во Тетово и Охрид

Back to top button
Close
Close