МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

16 јануари 2020

16 јануари 2020

Најстудено во Берово, 13 сантиметри снег во Маврово

Поради сообраќајка затворен за сообраќај автопатот Велес – Скопје

Од 2008 до 2018 година Хрватска загуби половина милион луѓе работна сила

Рускиот Парламент треба да го потврди новиот премиер

Зариф: Европа му го продаде иранскиот нуклеарен договор на Трамп

Пенс: Почна разгледувањето на „втората фаза“ од трговскиот договор со Кина

Над дел од Австралија поројни дождови

Трамп и Ердоган разговараа за ситуацијата во Либија

„Вашингтон пост“: САД поради Иран со закани за царини од 25 отсто за увезени возила од Европа

Следниот Џејмс Бонд може да биде црнец, ама нема да е жена

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close