МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

15 јануари 2020

15 јануари 2020

Магливо во котлините, температури од 0 до 14 степени

ХРВ: Хрватска не е казнета за незаконско враќање мигранти

Словенија: Центарот „Симон Визентал“ со остар протест против одлуката на Врховен суд за поништување пресуда за домобрански генерал

Русија предлага заеднички безбедносен механизам за Заливот

Меконел: Судењето на Трамп во Сенатот најверојатно ќе почне на 21 јануари

Нови снимки прикажуваат како две ракети го погодиле украинскиот авион во Техеран (видео)

Турција од денеска ја укинува забраната за Википедија

Во Саудиска Арабија луѓето стануваат похрабри

Мајкл Флин бара повлекување на признанието дека е виновен

Роуз казнет со 25 илјади долари поради фрлање пенкало кон публиката

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close