МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

14 јануари 2020

14 јануари 2020

Либански демонстранти ги блокираа патиштата околу Бејрут

Ердоган: Турција ќе му одржи лекција на Хафтар ако продолжи со нападите

Дело: Партијата на Марјан Шарец со поголем рејтин од СДС на Јанез Јанша

Британската Влада не се откажува од идејата Биг Бен да се огласи на денот на Брегзит

Нема веќе вакцинирање против беснило и јазлеста кожа, ќе се врши само мониторинг

Во 2019 година во земјава немало ниту едно труење со храна

Српската опозиција (СзС) бара смена на министерот за екологија и прогласување на вонредна состојба заради загадувањето

Фон дер Лајен: ЕК за неколку недели ќе ја има новата методологија за проширување

Спасовски: Врвен приоритет на сите министри е функционирање на институциите и владеење на правото и демократијата (ДПЛ)

Во Иран уапсени околу 30 луѓе поради протести

Back to top button
Close
Close