МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

14 јануари 2020

14 јануари 2020

Мистичноста на џоломарската игра

Општина Хиос ја отфрли владината одлука за изградба на нов бегалски центар на островот

Продолжија судирите во Либија по неуспешниот договор за примирје

Турските власти апсат 176 војници поради поврзаност со Ѓулен

САД веќе не ја оквалификуваат Кина како валутен манипулатор

Најмалку шест загинати откако огромна дупка на улица „проголта“ автобус во Кина

Азиските берзи растат поради договорт САД – Кина

Над 40 жртви во невремето во Пакистан

Огромните пожари во Австралија може да станат редовна појава, предупредуваат научници

Снегот и лавините го парализираа животот во Авганистан

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close