МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

8 јануари 2020

8 јануари 2020

Судбината на предметите „ТНТ“, „Титаник“, „Монструм“ и „Талир“ во рацете на Судскиот совет

Денеска отворање на „Турски тек“

Минусни утрински температури во цела држава

Земјотрес во близина на нуклеарна централа во Иран

ФАА им забрани на американските компании да летаат над Ирак, Иран…

Иран одговори на Америка со напад на бази во Ирак, убиени најмалку 80 лица

Претседавачот на Воениот комитет на НАТО во посета на земјава

Авион се урна по полетувањето од Техеран, загинаа 176 лица

Меркел и Трамп разговараа за Иран, Ирак и Либија

Јапонскиот „крал на туната“ купил риба од 276 килограми за еден и пол милиони евра

 

Back to top button
Close
Close