МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

16 јуни 2021

16 јуни 2021

Маричиќ: Во пакет ќе ги решаваме прашањата за зголемувањето на платите на судиите и судските службеници

Османи – Логар: Западниот Балкан ќе биде важно прашање за претстојното претседателство на Словенија со ЕУ

Истечените пасоши ќе важат до крајот на оваа година

Седумдесет и осум години од стрелањето на Ваташките младинци

Отворена изложбата „Монодрамите и дуо драмите на МНТ“

Намалени бегалските и мигрантските бранови во Грција

Блокирани улиците во Женева, Бајден пристигна во вилата, се чека на Путин

Песков: Денешниот самит нема да биде лесен, но ќе донесе напредок

Столтенберг за Си-Ен-Ен: Со Русија ни е потребен дијалог

Кинеските воено-воздухопловни маневри предизвикаа загриженост во Тајван

 

 

 

Back to top button
Close
Close