МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

15 јуни 2021

15 јуни 2021

Средба на Пендаровски со постојаниот координатор на ОН во земјава Дуџак

Дебата на НКЕУ-МК: Младите најранлива категорија за остварување работнички права, да се искорени дискриминацијата при нивно вработување

Претседателот на Собранието Џафери се сретна со новата српска амбасадорка Јовановиќ

ЗНМ го осудува односот на градоначалникот на Струга Рамиз Мерко кон новинарите

Амбасадорката Бошковска ѝ ги предаде акредитивните писма на грчката претседателка

Вучиќ: Не сакаа да зборуваат за ЗСО, Курти дојде да праша кога ќе го признаеме Косово

ТИ: Пандемијата ја зголеми корупцијата во ЕУ

Песков: Непримерно е пред самитот Бајден-Путин да се зборува за размена на заробеници

Американската администрација ќе го претстави планот за борба против домашниот тероризам

Македонските екипи ги добија противниците во Конференциска лига

Back to top button
Close
Close