МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

14 јуни 2021

14 јуни 2021

Отворена „Недела на македонски производи“ во Букурешт

Регистрирани четири нови случаи на Ковид-19, еден починат и 14 оздравени пациенти

Во април земјава ја посетиле 91-3 странски туристи, најбројни од Турција и Србија

Османи-Кааг: Холандија го поддржува португалскиот предлог за надминување на проблемот со Бугарија

Град Скопје започна со расчистување на дивата депонија во Рашче

Бугарскиот премиер на средба со грчкиот амбасадор: Софија секогаш водела конструктивен дијалог со Скопје

Клемент Бон: Ќе преземеме одмазднички мерки доколку Лондон не ги почитува договорите за Брегзит

Данските медицински сестри најавија штрајк

Столтенберг: Членот пет ќе се активира и за напади во Вселената

Шмајхел: УЕФА ни понуди да го доиграме натпреварот веднаш, напладне следниот ден или да загубиме службено

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close