МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

13 декември 2019

13 декември 2019

Галопирачки раст на аутсорсинг-индустријата, државата да го препознае потенцијалот

Пендаровски: Повторното одложување на преговорите со ЕУ може да има непредвидливи и непоправливи последици

Кампања против употребата за пиротехнички средства за новогодишните празници

Британските либерали ќе избираат нов лидер по неуспехот на изборите

Мистриозни дупки во Тихиот Океан

Џонсон: Ова е историска победа и мандат за спроведување на Брегзит

Потрага по загинатите на Белиот остров

Трамп му ја честиташе убедливата победа на Џонсон на изборите

Штрајк на косовското образование и на здравството

Постигнат договор за климатски неутрална Европа

 

 

 

Back to top button
Close
Close