МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

31 мај 2021

31 мај 2021

Државниот врв и странски дипломати на „Криволак” на Денот на високи гости на вежабата „Одлучен удар 21“

Извештајот на Судскиот совет за 2020 на седница Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците

Законот за државјанство пред Комисијата за одбрана и безбедност

Шекеринска ќе се сретне со министерката за одбрана на Црна Гора

Овации за Симон Трпчески во Софија

Во Косово од денеска нема полициски час, се олеснуваат и други анти-ковид мерки

Авион на „Рајанер“ принудно слетал во Берлин поради закана со бомба

Данското разузнавање помогнало во американското шпионирање на Меркел и сојузниците од Европа

Белгискиот екстремен десничар се уште во бегство, десетина лица под полициска заштита

Од нигериско исламско училиште грабнати над 150 ученици

 

Back to top button
Close
Close