28 мај 2021

НУК: Во Комитетот да членуваат вистински угостители и да му се смени името

Изречени 143 санкции за сообраќајни прекршоци во Скопје

Пожар во подземна гаража во Охрид

Без маски на отворено од 1 јуни, свадби до 100 гости, полицискиот час останува – предлага Комисијата за заразни болести

Во Делчево продолжува реализацијата на проектот „Инклузивен мост 18“

Големи антивладини протести најавени за денсска во Љубљана

Францускиот парламент го усвои законот за постепениот излез од вонредната состојба и „здравствениот пасош“

Најстариот израелски весник објави фото од убиените палестински деца

„Мајкрософт“ соопшти за нови хакерски напади од „Нобелиум“

Би-Би-Си: Лидс му понуди нов договор на Алиоски

Back to top button
Close
Close