МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

27 мај 2021

27 мај 2021

ОЈО Гостивар поднесе обвинение за кривично дело силување

Групата за процена предлага продолжување на кризната состојба

Кривични пријави за загадувањето на Дебарско Езеро

Затворен угостителски објект во Скопско поради непочитување на мерките за заштита од Ковид-19

Доделување награди од конкурсите на тема „2021- година во чест на Блаже Конески”

Европол: Во Костанца запленети 1,5 тони хероин

Албанија: Полицискиот час се пократок за еден час, маска на лицето не е задолжителна на отворен простор

Макрон ги „призна“ одговорностите на Франција за геноцидот во Руанда

САД го преместуваат носачот на авиони од Пацификот на Блискиот Исток

Бачелет: Израелските напади врз Појасот Газа можат да бидат оквалификувани како воено злосторство

 

Back to top button
Close
Close