МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

18 мај 2021

18 мај 2021

Уставен суд: Подготвителна седница за иницијативите на Законот за ЈО и за Указот

Почнува 6. Регионална универзитетска школа за безбедност

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

Приведено лице на скопскиот аеродром, запленети марихуана и хашиш

Свеченост по повод јубилејот – 45 години македонистика на „Ломоносов“

Столтенберг-Вучиќ: Нема промена на мандатот, КФОР останува во Косово

ЕУ ги продолжи санкциите за Русија поради кибернапади

Една жртва при уривање на хеликоптер во Русија

Бајден изрази поддршка за прекин на огнот на Блискиот Исток

Во Авганистан продолжија борбите меѓу безбедносните сили и талибанците

 

Back to top button
Close
Close