МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

17 мај 2021

17 мај 2021

Случајот ,,Титаник” продолжи со сослушување сведоци

Судењето за „Титаник“ продолжува на 20 мај

Обвинителството нареди истрага за 32-годишен скопјанец поради неовластен посед на марихуана

Предложени парични казни за непочитување на полицискиот час во Скопје​

Објавени добитниците на наградите за особени достигнувања во музејската дејност во 2019 и 2020

Ердоган со порака до папата Франциск: Треба да се запре израелскиот масакр врз Палестинците

Маж со нож убил тројца минувачи во Екатеринбург

Спасувачки брод спасил над 300 луѓе во Средоземното Море за само неколку дена

Агенција на ОН наведува дека 42.000 Палестинци ги напуштиле своите домови во Газа

Во Индија евакуирани 150.000 луѓе пред доаѓањето на силен циклон

 

Back to top button
Close
Close