МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

17 мај 2021

17 мај 2021

Пендаровски: Неприфатлива е дискриминацијата базирана на сексуална ориентација или родов идентитет

Фотографија од „Свети Јован Канео“ победник во серијата фотографии од патувања на лондонски „Тајмс“

Објавен зборникот „Навраќање кон Конески“

Почнува 12. издание на Меѓународниот фестивал за гитара „Тремоло“

Лишен од слобода сопственик на угостителски објект во Дебар заради непочитување на протоколите 

ЕУ со итна онлајн средба посветена на израелско-палестинскиот конфликт

Али Агџа тврди дека Кремљ сакал да биде извршен атентат врз папата Јова Павле Втори во 1981 година

Поделеност во Советот за безбедност на ОН и по третата итна седница за израелско-палестинскиот конфликт

Израел гранатираше домови на команданти на Хамас, продолжуваат ракетните напади од Газа

Водечки индиски виролог поднесе оставка

 

Back to top button
Close
Close