14 мај 2021

Онлајн трибина: Предизвиците на семејствата за време на пандемијата со Ковид-19

Доделени сертификатите на учесниците во програмата „Млади менаџери и бизнис лидери“

Царовска во Охрид на промоција на кампањата „Учи паметно, работи стручно“ за стручно средно образование

Мицкоски: Нема ефект од државната помош за стопанството во Битола, фирмите се борат за егзистенција

Во Службен весник на Грција објавена одлука за граничните премини, за државјаните на Северна Македонија дозволен влез (ДПЛ)

Навико Академија ФМП прв полуфиналист во кошаркарскиот куп

Унгарија прва во ЕУ почнува со вакцинација на тинејџери против Ковид-19

Меркел: Германија нема да толерира антисемитски протести

Бени Ганц ги повика Фејсбук и ТикТок да ги отстранат содржините со говор на омраза

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close