14 мај 2021

Трибина „Предизвиците на семејствата во С.Македонија за време на пандемијата со Ковид-19″

„Стоиме заедно“ – акција за помош и поддршка на 1.620 семејства

На „Криволак“ брифинг за претстојната вежба „Одлучен удар 21“

Зголемен бројот на оздравени од Ковид-19, намален бројот на хоспитализирани

НУК со предлози до Комисијата за заразни болести за работата на угостителските објекти

Борел: ЕУ не може да го запре Израел

Египетската мисија за посредување за хуманитарно примирје во Газа не успеа

Ослободен јапонскиот новинар кој беше приведен во Мјанмар

Израел демантира дека почнал копнена операција во Појасот Газа

Астероид поголем од Кеопсовата пирамида ќе мине крај Земјата

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close