7 мај 2021

Димитров: Естонското искуство може многу да ѝ користи на Северна Македонија на патот кон ЕУ

Законските решенија за легализација на дивоградби поддржани од матичната собраниска комисија (ДПЛ)

Филипче: За проектот за изградба на нов Клинички центар треба да покажеме капацитет за консензус

Започна средбата помеѓу Пендаровски и Мицкоски

Османи се обрати на настан со „тинк-тенк“ организации од Западен Балкан и Вишеградската група

Формирана анкетна комисија за разрешување на албанскиот претседател Мета

Радев ја повика новата ЦИК да започне со работа за парламентарните избори на 11 јули

Германија ќе ја препорача вакцината на Џонсон и Џонсон за лица постари од 60 години

Јапонија ја продолжи вонредната состојба до крајот на мај

Пивара Скопје со поддршка на македонските фудбалери на претстојното ЕП

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close