МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

12 март 2020

12 март 2020

Девет заболени од корона, здравството без одмори, МИА да ги емитува препораките, лажните вести да се гонат

Србија: Уште еден заразен со Ковид-19, вкупно досега – 19

Србија: Поради епидемијата со Ковод-19 моќно одлагање на изборите

Секретаријатот за цивилна заштита на Грција со порака на мобилните телефони ги информира граѓаните за коронавирусот

Филд: Дејтонскиот договор не е соврешен, но секоја измена мора да биде со консезус

Влада на Сараево: Онлајн настава за основците и средношколците поради Ковид-19

Кина: Врвот на епидемијата од новиот коронавирус помина

Американските банки подготвени да им помогнат на малите компании

ЕУ за одлуката на Трамп: Економско нарушување мора да се избегне

Откажан и тенискиот Мастерс во Мајами

Олимпискиот оган денеска ќе биде запален во античка Олимпија

 

Back to top button
Close
Close