МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

22 април 2021

22 април 2021

Заев: Скопје треба да продолжи да се гради, но со мерка

Секој напредок што ќе го направи Комисијата за историски прашања ќе биде исчекор кон решение на проблемот со Софија, смета Заев

Заев: Во Буџетот има пари за исплата на шестиот пакет економски мерки 

Заев: Се договоривме да го обновиме раководството на СДСМ и да дадеме шанси на нови луѓе

Потпишан меморандум за соработка меѓу националната Пошта и средното поштенско училиште

Бугарската партија ГЕРБ утре ќе одлучи дали ќе го врати мандатот за формирање бугарската влада

Шведска го одложува планот за ублажување на анти-ковид мерките

Германија сака да купи 30 милиони дози од „Спутник В“

СЗО ќе ја процени вакцината Синофарм на 26 април, a Синовак на 3 мај

Куман: УЕФА не обрнува внимание на бројот на натпревари што ги играат играчите, само парите се важни за нив

Back to top button
Close
Close