МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

21 април 2021

21 април 2021 

ЈО покрена обвинение во врска со случајот „Диамед“ 

СВР Тетово: Земјоделската механизација да биде технички исправна и соодветно осветлена навечер за да се избегнуваат сообраќајки 

Трудов инспектор во Кавадарци открил пет албански државјани како работат без работна дозвола и регулиран престој 

Малолетници и странски државјани ноќеска приведени во полициски час 

Малолетна велешанка тепала своја врсничка, а други деца го снимаат настанот 

Абазовиќ го потврди апсењето на Кашчелан 

Уапсена Љубов Собол, пред планираните протести низ Русија заради третманот на Алексеј Навални во затворот 

По Собол, во Москва уапсена и Кира Јармиш, портпаролката на Навални 

Во Чешка ноќеска упасени десетина чешки граѓани кои делувале во Донбас по наредби на руските агенти од ГРУ 

Амнести Интернешнл: Кина и Блискиот исток со најмногу смртни казни 

Back to top button
Close
Close