МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

20 април 2021

20 април 2021

Нова национална заложба за климатска акција, до 2030 година за 82 отсто да се намали емисијата на стакленички гасови

Каролин Карлсон добитничка на наградата „Менада“ на Танц Фест Скопје 2021

Дебата: Медиумите имаат клучна улога во инклузивно известување за време на пандемија

Совет на НБ: Олеснување на вложувањето во хартии од вредност во странство

Во ковид-центрите хоспитализирани 1667 пациенти, слободни околу 360 кревети

Лончар: Во Србија досега се вакцинирале речиси 15.000 македонски граѓани

Велигденската свечена литургија во Грција ќе биде во 21 часот, наместо на полноќ

Австриската влада ќе усвои ребаланс на буџетот со рекорден дефицит од 30,7 милијарди евра

Загина претседателот на Чад, еден ден по победата на изборите

МЗТ Скопје убедливо поразен од Младост во првиот четвртфинален натпревар во плејофот на АБА 2

Back to top button
Close
Close