МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

19 април 2021

19 април 2021 

Северна Македонија и Грција потпишаа програма за билатерална воена соработка за 2021 година 

Обвиненителен предлог против три лица за употреба на фалсификувани потврди за ПЦР тест 

Пешак и четворица сопатници повредени во две сообраќајки вчера во Тетовско 

Повардарската Епархија издаде неколку нови книги и четвро реиздание на „Давидовиот Псалтир“ 

Изложбата на дела од Иван Велков отворена до 26 април 

Радев ги почна политичките консултации за составување на новата бугарска Влада 

Mакрон сака повеќе полицајци на теренот и најавува голема дебата за дрогата 

Во Сингапур запленети 16 килограми хероин, најголема заплена во последните 20 години 

Токио бара ослободување на јапонскиот новинар уапсен во Мјанмар 

Навални пренесен во затворската болница 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close