МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

13 април 2021

13 април 2021

Собранието расправа за Националната стратегија за спречување на корупцијата

Судот му одреди притвор на Сашо Мијалков за случајот „Трезор“

Филипче: Ситуацијата е сериозна – има благо зголемување на притисокот врз ковид-центрите

Алијансата за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на амандманите

Новата образовна програма Еразмус+ 2021-2027 со двојно зголемен буџет и многу можности

Снежно невреме во Хрватска

Средба на Вјоса Османи со поранешните претседатели на Косово

Белгија се подготвува за делумно олеснување на рестрикциите

Русија ги предупреди американските воени бродови да го избегнуваат Крим

По појавата на случаи на згрутчување на крвта, ФДА и ЦДЦ препорачаа „пауза“ во употребата на вакцината на Џонсон и Џонсон

Back to top button
Close
Close