29 мај 2020

Адеми: Можеби ќе се соочиме со исти мерки ако имаме ваква ситуација и во септември

Во Индија повеќе смртни случаи од Ковид-19 отколку во Кина

Амбасадата на САД во Приштина ги повика сите партии да ја почитуваат одлуката на Уставниот суд

НБА тужена за неплатена кирија за сума од 1,25 милиони долари

Демократскиот сојуз на Косово очекува пред понеделник да се формира новата влада

Ангеловска на „Woman in Tech“: Кризата донесе можности за жените претприемачи и дигитализацијата  

Тачи ја поздрави одлуката на косовскиот Уставен суд за доделување на премиерскиот мандат на Хоти

Кувајт ја зајакнува одбраната со 84 ракети Патриот

Почнува изградбата на системот за наводнување Славишко Поле

Во Бугарија 14-дневен карантин само за граѓаните од осум земји

 

Back to top button
Close
Close