МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

13 април 2021

13 април 2021

ДЕА ја поддржува борбата со нарко трговијата во Северна Македонија

Направен исчекор во обидите за одблокирање на Собранието

Пресуда за „Трезор“

Автобус излетал од патот кај Демир Хисар – нема повредени патници

Седници на Главниот координативен кризен штаб при Владата, на Групата за процена и на Управувачкиот комитет

Харви Вајнстин со нови 11 обвиненија за сексуално вознемирување

Би-Би-Си добил 100.000 жалби за известувањето за смртта на принцот Филип

Зариф во писмо до Гутереш: Инцидентот во Натанц е нуклеарен тероризам

Бајден: Мирните протести се разбирливи, но нема оправдување за насилството

Земјите од Г7 загрижени за трупањето руски сили на границата со Украина

 

 

 

Back to top button
Close
Close