МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

8 март 2021

8 март 2021

Груби: Успешните жени на нашите заедници се пример за општеството

Сотировски – Каланѕис: Нашата прва средба да придонесе кон идна успешна соработка

КФС: Финансискиот систем успешно им одговори на предизвиците од корона-кризата, регулаторите постојано ги следат состојбите

Македонската берза се приклучи кон иницијативата „Заѕвони за родова еднаквост“

Шекеринска: Денеска не е само ден на жените, денеска треба да биде и ден на женската солидарност

Вакцинацијата со Спутник V најверојатно ќе почне со повозрасните лица

Израел, Кипар и Грција се поврзуваат преку најдолгиот и најдлабок подводен далновод

Пелони: Се надеваме дека од мај ќе има постепено отворање на туризмот

На 17 март ЕК ќе ја претстави „зелената електронска пропусница“ за оние кои се вакцинирани против Ковид

„Њујорк тајмс“: САД планираат неколку кибер напди врз системи поврзани со руската влада

Back to top button
Close
Close