МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

4 март 2021

4 март 2021

Вакцинирани 3 028 здравствени работници, 120 369 граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

Ѓурѓај му го честиташе изборот на Адем Хоџа за пратеник во косовскиот Парламент

Средба на директорот на Бирото за јавна безбедност Тасевски со италијанскиот амбасадор Силвестри

ОЈО поведе постапка и побара притвор за уште еден учесник во протестите за „Монструм“

Огњан Циговски нов претседател на Скијачката федерација на Македонија

Бесими: Интересот за еврообврзницата 2,3 пати поголем, што покажува дека сме привлечни за инвеститорите (ДПЛ)

Пратеник од Нова демократија казнет поради прекршување на рестриктивните мерки

Валков: Минимум 2,5 милиона Бугари прележаа Ковид-19

ЕУ ја прекина развојната помош за Мјанмар – нема да финансира воени власти

Виганд: ЕК апелира границите да не се држат „затворени“

Back to top button
Close
Close