МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

3 март 2021

3 март 2021

Нова кампања на ССМ – работниците телефонски или на меил да пријавуваат ако им се прекршени правата

Се распаѓа мостот на патниот правец кој ги поврзува селата Умлена и Чифлик во Пехчево

Вакцинирани 2860 здравствени работници, 119210 граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

Охридските уметници и вработени во културните институции со поддршка на струмичките колеги

Петровска: Законот за поништување на законот за попис на ВМРО-ДПМНЕ е политичка манипулација

Демир: Турција не сака по секоја цена да се врати во програмата „Ф-35“, но бара отштета

Ерменската опозиција одбива избори без претходна оставка на премиерот Пашинијан

Најмалку 13 лица загинаа на протестите во Мјанмар

Во Израел 90 отсто од населението постаро од 50 години вакцинирано со една доза или излекувано

Бајден: До крајот на мај во САД ќе има доволно вакцини за сета возрасна популација

Back to top button
Close
Close