МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5 

22 февруари 2021 

22 февруари 2021 

МВР бара да се распише меѓународна  потерница за Сашо Мијалков 

Заев на „Титаник“: Центрите за социјална помош во 2014 година биле злоупотребени од ВМРО-ДПМНЕ за изборни цели 

Судењето за „Титаник” продолжува на 1 март 

Куќен притвор со 24 часовен надзор за Мијалков, решението било доставено до МВР во 18:30 часот 

Оштетени икони и украдени предмети во црквата Свети Георгиј во Мала Речица 

Пиеракакис: Потврдата за вакцинација да не биде алатка за дискриминација, туку за олеснување   

Борел: Јасно е дека Русија бара судир со ЕУ 

Северен тек 2 бара дозвола за преостанатата делница во Германија 

Гутереш ја повика војската во Мјанмар да ја прекине репресијата 

ЕУ санкционира уште 19 официјални лица од Венецуела 

Back to top button
Close
Close