МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

22 февруари 2021

22 февруари 2021

Заев треба да сведочи за „Титаник“

Одреден куќен притвор за Мијалков, полицијата трага по него

Царовска на средби со претставници на компании, општини и средни стручни училишта

Две седници на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците

Вакцинацијата во земјава во тек, ќе се набават дополнителни 100.000 вакцини „Спутник“

На локалните избори во Сребреница победи кандидатот на коалицијта „Заедно за Сребреница“

Русија извршила 17 напади со беспилотно летало „Орион“ врз терористи во Сирија

Закани од воената хунта и нов протест во Мјанмар

ФАА нареди инспекција на авионите Боинг 777

Муџахид: Талибанците се против пролонгирање на повлекувањето на американските војници од Авганистан

 

 

Back to top button
Close
Close