МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

19 февруари 2021

19 февруари 2021

Сопствениците на ресторани и музичарите бараат укинување на забраната за работа, најавуваат нови протести

Јакимовски во завршен збор за „Таргет-Тврдина“: Обвинението е неосновано, конфузно и не е поткрепено со докази

Митрополит г. Петар: Со изборот на Порфириј за патријарх на СПЦ очекуваме решавање на статусот на МПЦ

Министерката Стефоска платила глоба, ДКСК го затвори предметот

Прва беседа на српскиот патријарх Порфириј: Хрватска е мојата втора татковина

Лончар: Србија потпиша нов договор со Фајзер/Бионтек за 2.390.000 дози вакцини

Во Бугарија осум невработени за едно работно место

Бојко Борисов нареди отворање на зелен коридор за оние кои сакаат да се вакцинираат во Бугарија

Намален сообраќајот на австралиските новински сајтови по забраната на Фејсбук

Во Индонезија насукани 45 китови, три преживеале

Back to top button
Close
Close