МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

19 февруари 2021

19 февруари 2021

Судењето за „Тортура“ одложено за 8 март

Завршни зборови на одбраната за „Таргет-Тврдина“

Заев и Царовска на две јавни расправи за реформи во стручното образование

Државната матура со измени, учениците до 5 март да ги пријават испитите што ќе ги полагаат

Две седници на собраниската Комисија за здравство

Новиот патријарх на СПЦ ќе биде востоличен на литургија во Белград

Зоран Милановиќ: Во случај на вонредна состојба, би купил вакцини против Ковид-19 „и од чеченската мафија”

Францускиот носач на авиони „Шарл де Гол“ ќе отплови кон Источен Медитеран

Самит на седумте најразвиени држави во светот

Почина девојката во која пукаше полицијата за време на протестите во Мјанмар

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close