МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5   

18 февруари 2021 

18 февруари 2021 

Фејсбук блокираше австралиски владини профили 

Затворен угостителски објект во Тетово, работел по дозволеното време 

Физичка пресметка помеѓу четири лица во Неготино 

Во јануари 22 тетовци казнети од 300 до 800 евра за нарушување јавен ред и мир 

Извршен претрес во скопски Центар, приведени две лица 

Упад во Министерството за здравство на Грција за поддршка на осудениот терорист Куфодинас 

Во црногорското МВР откриена измама од над еден милион евра 

Тројца џихадисти добија остри пресуди во Париз за планирање на „масовно убиство“ 

Две белоруски новинарки осудени на две години затвор поради снимање на протести 

Германски специјалци извршија акција против криминалниот клан Ремо 

Back to top button
Close
Close