МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

18 февруари 2021

18 февруари 2021

Седници на неколку собраниски комисии

Европска куќа за младите во Крива Паланка

Отворање на новиот Младински ресурсен центар во Гостивар

Министерката Царовска во посета на Прилеп и Битола во рамки на процесот „Учи паметно, работи стручно“

Онлајн промоција на „Јас и аутизмот“ на Аниса Ејуп Беќировиќ-Трпчевска

Во Тузла уапсен пратеникот Енвер Биједиќ

Во Литванија блокираа испорака на кинески скенери за аеродроми поради загриженост за националната безбедност

Во Бразил истрага поради давање „празни“ вакцини

Во САД полицијата заплени повеќе од 10 милиони небезбедни заштитни маски

САД обвинија хакери од Северна Кореја за кражба на 1,3 милијарди долари во криптовалута

 

Back to top button
Close
Close