МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

17 февруари 2021

17 февруари 2021

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 33 пациенти, вкупно се лекуваaт 262

Судењето за „Титаник“ продолжува на 22 февруари

КХВ и наложи на Македонската берза привремено да го прекине тргувањето со акциите од ЗК Пелагонија

Ќучук: Да се врати довербата меѓу Северна Македонија и Бугарија, историјата да се остави на историчарите (ДПЛ)

Пендаровски: Не се согласувам етничката припадност да биде во личните карти

ГЕРБ достави документи за учество на изборите во Бугарија

Детектиран кластер од бразилската мутација на Ковид-19 во Белгија

Во ЕУ доставени 33 милиони вакцини од кои седум милиони луѓе се вакцинирани со две дози

Брисел прашува зошто Москва нуди милиони дози, а не напредува вакцинацијата во Русија

Париз, Лондон, Берлин и Вашингтон ќе разговараат за Иран в четврток

Back to top button
Close
Close