МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

17 февруари 2021

17 февруари 2021

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје го уважи барањето за повторно судење на предметот „Кампања“

Ново рочиште за случајот „Титаник“

Шекеринска на состанок на НАТО министри за одбрана

Презентација на резултатите од анализа на моделот на далечинско учење во средните училишта

Заев: Дарувањето органи е највисок акт на човечност и хуманост

Хрватска во следните денови најверојатно ќе обезбеди до два милиона дози руска вакцина против Ковид-19

Таксистите во Љубљана не сакаат да се тестираат на секои 72 часа

Нов Зеланд ги повлекува силите од Авганистан

Претседателот на Светската медицинска асоцијација: Медицинскиот персонал да не се вакцинира со „АстраЗенека“

Британската мутација на коронавирусот откриена во 94 земји, јужноафриканската во 46

 

 

Back to top button
Close
Close