МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

16 февруари 2021

16 февруари 2021

Етничката определба во личните карти треба да се поддржи затоа што сме мултиетничка држава, вели Заев

Маричиќ пред амбасадорите на ЕУ: Државата интензивно работи на пописот и реформите во правосудството

Со петтиот антикризен пакет 50 милиони денари поддршка и за 120 радиодифузери

Ристовска: Последиците од незаконското прислушкување се од огромни размери

Со петтиот пакет завршува финансиската поддршка за исплата на плати, се очекува раст и развој на економијата

Во ЕУ речиси половина милион повеќе смртни случаи отколку во 2019 година.

Се отвори најголемиот центар за вакцинација во Белгија

Најмалку 5.000 жени починаа при семејно насилство во Русија во 2018 година

Тројца мртви во торнадо во Северна Каролина

Индија: Најмалку 40 загинати откако автобус паднал од мост во канал

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close