МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

5 февруари 2021

5 февруари 2021

Миланов: Исказот на Нинџа е дискредитиран и не може да биде основа за осудителна пресуда

Мицкоски: Час поскоро предвремени парламентарни избори и ново, стабилно владино мнозинство

Лилјана Пандева: Наградата „Григор Прличев“ чест, но и потврда на моето образование, искуство, творештво

Заврши Првата зимска школа на Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура при УКИМ

Почна собраниска јавна расправа за Нацрт-концепцијата за основно образование

Во Приштина почна судењето за убиството на Оливер Ивановиќ

Шефот на француската болничка федерација бара ново „затворање“ на земјата

Во Германија истрага против лекар кој украл вакцина за тешко болна сопруга

Борел: Тешко е да се реализира сонот за „Европа од Лисабон до Владивосток“ во моментов

Борел: САД да ја извадат Куба од списокот земји-спонзори на тероризам

 

Back to top button
Close
Close