МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

4 февруари 2021

4 февруари 2021

ДИЖС: Институтот за физикална терапија и рехабилитација во Капиштец да изработи елаборат за животна средина

ТУК: Континуирана финансиска поддршка за опстанок на туристичкиот сектор

Министерката Шахпаска на неформален состанок со УНФПА, на кој беше донесен Документот за програмска соработка со РСМ за 2021-2025

Владини претставници положија цвеќе на гробот на Гоце Делчев

Образованието не се базира на историја, концепцијата нема никаква врска со надворешно-политички прашања, вели Царовска за МИА

Дојава за бомба пред суд во Сараево, зградата е евакуирана

Во светот има 4.000 варијанти на Ковид, предупредува британскиот министер за вакцини

Ирански дипломат осуден на 20 години затвор во Белгија

Нотр-Дам де Париз во потрага по камења за нејзината обнова

Столтенберг призна дека додека Трамп бил претседател на САД, имало тешки разговори

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close