МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

4 февруари 2021

4 февруари 2021

Сто четириесет и девет години од раѓањето на Гоце Делчев

Нуредини: Активностите на Владата и МЖСПП за справување со климатските промени препознати од Директоратот за клима на ЕК

Преку Ковакс за Северна Македонија 103.200 вакцини против Ковид-19

Власта вели дека може да се размислува за попис во мај или јуни, опозицијата бара да се одложи за догодина

Нов протест на студентите во Грција, синоќа фрлени летоци пред канцеларијата на министерката за образование

Во Србија вакцинирани над пола милион лица

Во Истра уапсени 27 луѓе за кои постои сомнеж дека лажирале сообраќајни несреќи

Молдавија го прекина внатрешниот железнички сообраќај

Борел од денеска во посета на Москва

Фејсбук блокиран во Мјанмар поради повици за граѓанска непослушност

Back to top button
Close
Close