МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

3 февруари 2021

3 февруари 2021

Алаѓозовски – Пашоли: Соработката е важна за афирмирање на интеркултурализмот во земјава

„Го сакам Водно“ бара стопирање на постапката за прогласување дел од Водно во заштитено подрачје од категорија 5

Инспекторатите за една недела спровеле скоро 5000 контроли, направен чекор и за зајакнување на капацитетите

МВР и Пошта ќе соработуваат за побрза и поефикасна испорака на лични документи

Вучиќ од Путин побарал нови дози на вакцини и помош за нивно самостојно производство

Џонсон: ЕУ да преземе итни акции за Северна Ирска

ЕК: Руската вакцина ќе се разгледа како и сите други (ДПЛ)

Кремљ го оправдува цврстото однесување на полицијата на опозициските демонстрации за Навални

ЕК: Во ЕУ во 2020 година повеќе починати од рак отколку од коронавирус

Зеленски: Поддржувам слобода на говор, но сум против пропаганда

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close