МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

3 февруари 2021

3 февруари 2021

Од Југохром најавуваат дека е можно годинава да се догради системот за отпрашување

Завршни зборови на одбраната за случајот „Монструм“

МОН: Предложените реформи се во целосна согласност со препораките на Светска банка

Проекти за домување на Ромите во вредност од 3,2 милиони евра

Пендаровски предлага пописот да се одржи во мај или јуни, Владата ветува независна статистичка операција, ВМРО-ДПМНЕ собира потписи за поништување на Законот

Макрон ветува вакцина за „сите Французи кои го сакаат тоа“ до „крајот на летото“ и снабдување на сиромашните земји

Истражување: Излекуваните пациенти од Ковид-19 се заштитени најмалку шест месеци

Уапсени 12 мексикански полицајци поради убиство на 19 лица во близина на границата со САД

Пентагон отстранува од функции стотици лојални на Трамп

ММФ му исплатиле на Мјанмар 350 милиони долари неколку денови пред државниот удар

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close