МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

2 февруари 2021

2 февруари 2021

Груби на средба со Шаќири и Мерко

Претседателот Пендаровски ги прими акредитивите од новата бразилска амбасадорка Фонтенеле Реис

Собранието ја заврши расправата по неколку законски решенија, ќе се гласа дополнително

Грција доби уште 728 милиони евра заеми преку програма на ЕУ

Лансет: Ефикасноста на „Спутник v“ е потврдена со 91,6 проценти

Навални: Целта на судскиот процес е заплашување на Русите

Шпанија ги ограничува пристигнувањата со авион од Бразил и Јужна Африка

Во Велика Британија почнува тестирање на 80.000 луѓе со цел да се сузбие ширењето на јужноафриканскиот нов вид Ковид-19

Фаучи:  Потребна е што побрза вакцинација низ целата земја

Во Јапонија продолжена вонредната состојба за уште еден месец

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close