МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

1 февруари 2021

1 февруари 2021

Цените на бензините и дизелот останаа непроменети, поевтинува екстра лесното масло

Заев: Ниту една економија не може целосно да закрепне сè додека немаме глобален правичен пристап до вакцини, терапија и дијагностика

Се уште се разговара за петтиот пакет, ништо не е прецизирано, велат од Стопанска комора

Заев: Опозицијата ги минира напорите за развој на државата

Новиот омбудсман Зибери даде свечена изјава во Собранието

Во Србија вакцинирани 450.000 лица, а пријавени 850.000 граѓани

Белоруската полиција приведе уште 160 демонстранти кои протестираа против Лукашенко

Трамп повторно номиниран за Нобелова награда за мир

Генералот Мин Аунг Хлаинг – во центар на пучот во Мјанмар

Back to top button
Close
Close