МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

1 февруари 2021

1 февруари 2021

Продолжува судењето за организаторите на 27 април

Новиот омбудсман Насер Зибери ќе даде свечена изјава пред претседателот на Парламентот

Анкета: Еден од двајца Грци сметаат дека Договорот од Преспа бил во погрешна насока

Царовска во Штип и Свети Николе на консултации за процесот „Учи паметно, работи стручно“

Предлогот за интерпелација на вицепремиерот Димитров пред пратениците

Постепено ублажување на рестриктивните мерки на Кипар

„Луфтханза“ тргна на најдолгиот лет во својата историја

Државен удар во Мјанмар, војската ја презеде власта

Аунг Сан Су Чи го повика народот во Мјанмар да не го прифаќа воениот удар

Американец по шести пат добива на лото

Back to top button
Close
Close